Zpět

Vodní prvky z Corten oceli

Přidáno: 25.11.2018 11:36.59 Počet shlédnutí: 1027

25 Listopad 2018

Corten je název speciální oceli, která je pro její vzhled stále více populární i na využití v zahradní architektuře. Spojení Corten oceli a vody vytváří dokonalý prvek do každé zahrady.

corten ocel

Corten je ocel pokrytá uměle vytvořenou rzí. Vyrábí se přirozeným procesem oxidace, díky kterému se na jejím povrchu vytváří vrstva zkorodované patiny.


Taková vrstva patiny má estetickou rezavě hnědou barvu a v závislosti na povětrnostních vlivech mění svůj odstín (Na začátku má vrstva patiny červenohnědou barvu a postupem času její odstín ztmavne.). Vytvořená patina ocel nepoškozuje, ale naopak ji ochraňuje vůči povětrnostním vlivům a korozi. Navíc je Corten ekologický materiál, protože nevyžaduje žádnou antikorozní úpravu. Rozeznáváme 3 typy corten oceli, které mají různé vlastnosti, specifickou tloušťku a podmínky využití.

Historie cortenové oceli sahá do 60. let minulého století, kdy byla poprvé použita v USA v architektonických aplikacích. Corten ocel se stala oblíbeným materiálem i ve stavebním průmyslu či umění. Z tohoto materiálu vytvořil své dílo "Chicago Picasso" i Pablo Picasso, které daroval městu Chicago. V našich podmínkách se tento materiál dostává stále více do povědomí zejména v domovní a zahradní architektuře.

Na náš trh přinášíme originální vodní prvky vyrobené z Corten oceli. V naší nabídce najdete menší nebo větší fontány, které mohou být doplňkem či dominantou vaší zahrady.

Fontánové sety tvoří: 

  • Element z Corten oceli v různých tvarech a velikostech
  • Rezervoár na vodu
  • Čerpadlo na oběh vody s 10 m kabelem
  • Montážní příslušenství, hadice, regulační ventil
  • Jako doplňky nabízíme možnost dokoupení LED osvětlení a dekoračních kamenů

Montáž fontánového setu je jednoduchá a zvládne ji každý. V první řadě vybereme místo pro budoucí fontánu a vykopeme jámu ve velikosti vodního rezervoáru. Rezervoár umístíme do připraveného výkopu a provedeme jednoduchou montáž. Hadice připevněná na fontánový element se spojí s čerpadlem a element se následně připevní na kryt rezervoáru. Samotné čerpadlo zůstane na dně nádoby. V případě, že fontána obsahuje více elementů, hadice z každého elementu se spojí 3cestným regulačním ventilem. Nádobu naplníme vodou a uvedeme čerpadlo do provozu. Kryt rezervoáru maskujeme dekoračním kamenem. Cortenové prvky není nutné nijak speciálně ošetřovat, a tak jediným úkolem bude doplňovat podle potřeby vodu do rezervoáru, která se ztrácí vypařováním.

corten corten corten
     

Katalog: Kámen, sklobeton

fontanovy katalog

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info